Przejdź do treści
Як громадянин України, тепер ви можете працювати в Бельгії без обмежень. Перевірте наші робочі місця!!

Chcesz wrócić do pracy w Belgii? Już możesz!

Czy jako zagraniczny pracownik chcesz wrócić do pracy w Belgii mimo koronakryzysu? To możliwe! Belgijskie władze 24 kwietnia przedstawiły plan wyjścia [SR|I1]  z różnymi etapami łagodzenia. Pierwsze dwa etapy już obowiązują, a liczba zgonów i zakażeń nadal spada. Pod warunkiem przestrzegania surowych przepisów firmy - a więc Ty też - mogą znowu wrócić do pracy w Belgii!

Od momentu wprowadzenia pierwszych etapów łagodzenia w pierwszej połowie maja większość firm w Belgii wznowiła działalność. Dobra wiadomość dla Ciebie: branże budowlana i techniczna szybko znowu będą działały na pełnych obrotach. Nie musisz się martwić, belgijskie władze określiły jasne środki bezpieczeństwa, do których firmy muszą się zastosować.

Priorytet nr 1: Twoje zdrowie

W firmie IMPACT najwyższym priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników tymczasowych. Obok kontroli ze strony władz, IMPACT także będzie dokładnie pilnował tego, aby Twój pracodawca ściśle przestrzegał nałożonych zasad. Jeżeli pracując w miejscu pracy będziesz miał/a jakieś zastrzeżenia lub nie będziesz czuł/a się całkowicie bezpieczny/a, będziesz mógł/mogła nam to zgłosić z zachowaniem pełnej poufności. IMPACT podejmie konieczne działania.

Jakie środki muszą zastosować firmy?

Przedsiębiorstwa, sklepy … mogą ponownie otworzyć swoje drzwi, jeżeli będą przestrzegać zasad bezpieczeństwa i będą mogły zagwarantować zdrowie swoich pracowników.  Należy umożliwić zachowanie 1,5 m odległości między każdym pracownikiem. Noszenie maseczki jest obowiązkowe tylko wtedy, gdy taka odległość nie jest możliwa. Zdecydowanie zaleca się jednak stałe noszenie maseczki.

Jakie środki musisz podjąć?

Każda osoba musi zachować zdrowy rozsądek i dokładnie stosować środki ostrożności. Zostań
w domu, jeśli jesteś chory/a lub czujesz się chory/a, często myj ręce wodą, mydłem i żelem. Zachowaj
co najmniej 1,5 metra odległości, gdy jesteś na zewnątrz i nadal ograniczaj fizyczne kontakty społeczne. Zaleca się noszenie maseczki nie tylko w miejscu pracy, ale także w miejscach publicznych. Władze sporządziły listę dziesięciu wskazówek, które najlepiej wziąć pod uwagę.

Podróż do Belgii

W wielu krajach granice są obecnie jeszcze zamknięte i obowiązuje zakaz podróży. Jednak w sprawach zawodowych zawsze w sposób zgodny z prawem można podróżować do Belgii! IMPACT wyda Ci ważny dokument, z którym można przekroczyć granicę. Możesz przyjechać samochodem, ale także przedsiębiorstwa autokarowe oferują przewóz do naszego kraju. Poza tym wydaje się, że transport lotniczy powoli się ożywia: liczba lotów rośnie. IMPACT przekaże Ci w każdym razie wszystkie potrzebne informacje/dokumenty i załatwi, co trzeba.

Znajdź pracę w Belgii!

Chcesz (znowu) przyjechać do pracy w Belgii? Wejdź na naszą stronę internetową i znajdź pracę idealną dla Ciebie! Szybko skontaktujemy się z Tobą w celu przeprowadzenia pierwszej rozmowy. Podczas tej rozmowy przekażemy Ci wszystkie dodatkowe informacje związane z koronawirusem, tak abyś mógł/mogła spokojnie i bezpiecznie wyjechać do Belgii.